expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

poniedziałek, 3 kwietnia 2017

10 przyjemności, które warto sprawić sobie w kwietniu

Naucz się podejmować ryzyko. Mogą to być najbardziej pasjonujące momenty w twoim życiu.

Wreszcie nadeszła moja ulubiona pora roku. Kocham wiosnę! W kwietniu każdy dzień robi się bardziej przyjazny, natura budzi się do życia i ja wraz z nią. Jest coraz cieplej. Drzewa zaczynają pokrywać zielone listki, a w ogrodach budzą się do życia piękne tulipany, krokusy i wiele innych roślin. W powietrzu unosi się zapach wiosny, a w tle słychać świergot ptaków.

W tym miesiącu warto pozwolić sobie każdego dnia na krótką przerwę, aby pozachwycać się pięknem otaczającego świata. Uwielbiam spoglądać na błękitne niebo i wdychać delikatną woń kwiatów. Pełna wdzięczności budzę się do życia, jak i cała przyroda. Cudownie móc być cząstką tego świata.

Przedstawiam Wam 10 przyjemności, które chciałabym sprawić sobie w tym miesiącu. Może zainspirują one kogoś z Was.

1. Pojeździć rowerem. Uwielbiam wiosenne przejażdżki rowerem. Mogę wtedy obserwować przyrodę i zachwycać się pięknem, które mnie otacza. Przy okazji spalam kalorie, których przybywa mi zimą. Trzy lata temu, kupiłam swój rower na allegro, który służy mi di dziś. Zapłaciłam za niego ok. 700 zł. 

Obecnie fajne miętowe rowery możemy kupić w Electro, ponieważ jest przecena 50%.

2. Przeczytać książkę Gabrieli Gargaś ,,Wybacz mi'' na świeżym powietrzu.
Ja swoją zamówiłam w księgarni  Znak. Obecnie jest na nią 33% rabatu, więc zapłaciłam za nią 24,72 zł. Dodatkowo jeśli użyjecie kodu WYDAWAJ40Rabat naliczy się na co drugą, tańszą książkę w koszyku. Promocja obowiązuje do 16 kwietnia 2017 roku.


Nigdy nie zapomni ich dziecięcych zabaw na łące, wysokiej trawy drapiącej łydki, barwnych motyli, beztroskiego śmiechu, zapachu lata…

Ale to wszystko było PRZED. Potem nadszedł dzień, który wszystko zmienił. Przewrotny los zabrał jej to, co kochała najbardziej.

Jedna fatalna sekunda na zawsze położyła na jej życiu długi cień.

Ludwika musi żyć z bolesną tajemnicą sprzed lat. Nie ma dnia, by o niej nie myślała. Straszna przeszłość ciąży jej tak bardzo, że postanawia wyznać winy swojej córce.
Klaudia ma jednak własne problemy. Mąż oddala się od niej, a dzieci przestają jej potrzebować. Wstrząsające wyznanie matki sprawia, że córka odsuwa się jeszcze mocniej. Życie, które znała, okazuje się kłamstwem. Nie może znieść tego, że matka przez tyle lat taiła przed nią prawdę.
Prawdę, która mogłaby przecież uzdrowić i przynieść wyzwolenie.
Czy Klaudia będzie potrafiła przebaczyć matce? A czy Ludwika powinna dostać od losu drugą szansę?
Czy istnieją winy, których nie można zmazać?
Piękna opowieść o przewrotnym losie, gorzkich łzach, straconych miłościach i przebaczeniu. Przede wszystkim o przebaczeniu sobie, o ile to jeszcze możliwe.

3. Zaopatrzyć się w wiosenne, rześkie perfumy. Ja wybrałam Green Tea Elizabeth Arden, które udało mi się kupić tutaj w promocji, jedynie za 45,99 zł.
Zapach Elizabeth Arden Green Tea jest jak powiew świeżości dla Twojej duszy. Egzotyczna mieszanka aromatycznych pędów, ziół i cytrusów pobudza, motywując do działania. Naturalne składniki są źródłem harmonii i energii.

4. Wybrać się na wiosenny spacer. Nie mogłam się już doczekać, kiedy będę mogła wskoczyć w moje ulubione wygodne, czarne Conversy. Kupiłam je na Zalando. Cena regularna to 249 zł z darmową dostawą. Ja kupiłam je za 166,23 zł.
Jak to zrobiłam?

  • Zarejestrowałam się na portalu Refunder
  • Wybrałam tam sklep Zalando, jako jeden  z wielu sklepów. Dzięki czemu otrzymałam zwrot w wysokości 25 zł
  • Robiąc Zakupy na Zalando użyłam kodu rabatowego w wysokości 20%. Co sprawiło, że za zakupy miałam zapłacić 199,20 zł.
  • Dodatkow Refunder zwrócił mi 7,97 zł, ponieważ zwraca 4% za zakupy na Zalando.
  • 199,20-7,97-25 = 166,23 zł
UWAGA!  Mam 5 zniżek 20% do Zalando. Pięć pierwszych osób, które zgłoszą się w komentarzu otrzymają ode mnie ja w prezencie. 5. Zjeść wiosenne śniadanie na bogato, koniecznie na świeżym powietrzu.6. Wybrać się do kina na Ladies Night. W kwietniu czeka na nas film Jutro będziemy szczęśliwi. Na Ladies Night każda z Pań otrzymuje upominki oraz bierze udział w losowaniu wielu ciekawych nagród. Ja wraz z przyjaciółką co miesiąc chodzimy na Ladies i udało nam się wygrać co nie co.Gwiazdor "NIETYKALNYCH" Omar Sy w komedii producentów "Rozumiemy się bez słów". Zabawna i wzruszająca opowieść o miłości, która wszystko stawia na głowie i o szczęściu, które spada jak grom z jasnego nieba. Samuel bardzo lubi swoje beztroskie życie na Francuskiej Riwierze. Znakomicie odnajduje się w towarzystwie pięknych turystek i ani myśli o ustatkowaniu się. Los ma wobec niego jednak zupełnie inne plany. Pewnego dnia na plaży zjawia się Kristin - jedna z jego przelotnych przyjaciółek i wręcza mu bardzo szczególny prezent. "To twoja córka" – mówi i znika. Od tej chwili Samuel staje się pełnoetatowym samotnym tatą maleńkiej Glorii. O dzieciach nie ma pojęcia, bardzo dobrze wie tylko skąd się biorą. Z biegiem czasu jednak okazuje się kochającym, choć niekonwencjonalnym tatą, który nie wyobraża sobie życia bez ukochanej córeczki. Jednak gdy Gloria ma 8 lat, na horyzoncie niespodziewanie pojawia się Kristin, która postanawia odzyskać dziecko, a to oznacza, że szczęśliwy świat znów stanie na głowie…

7. Zrobić coś szalonego. Np. skoczyć na bungee, szybować paralotnią, lecieć balonem. Tutaj, każdy znajdzie coś extra dla siebie.
8. Przeczytać książkę Fliozofia Kaizen. Kupiłam ją za 24,90 zł.

Pragniesz udoskonalić swoje życie, ale każda zmiana Cię paraliżuje? Nie masz siły ani czasu, by zadbać o polepszenie jakości własnych dni? Masz serce przepełnione marzeniami, lecz coś nie pozwala Ci w pełni ich zrealizować? Najwyższa pora poznać potęgę drobnych kroczków.
Idea jest prosta -- należy tak zmylić wrodzone opory przed przyjmowaniem nowego sposobu zachowania, by już zawsze móc cieszyć się osiągniętym sukcesem, a jednocześnie nie wywoływać w swoim życiu emocjonalnej rewolucji. Bez względu na to, czy chcesz rzucić palenie, pozbyć się zbędnych kilogramów, zadbać o rozwój kompetencji, czy stworzyć udany związek -- filozofia kaizen jest dla Ciebie. Ta mądrość rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni niweluje ukryty w każdym z nas lęk, szczególnie zaś chemiczną reakcję "walki lub ucieczki" (leżącą u podstaw strachu przed zmianą).
Autor nauczy Cię, jak:

  • samodzielnie korzystać z mechanizmów działania kaizen,
  • nastawić się wobec innowacji w taki sposób, by nie ulec strachowi,
  • uczynić swoje życie bardziej efektywnym, zarówno w domu, jak i w pracy,
  • polubić zmiany.

9. Zamówić beGlossy. To moje pierwsze pudełko, które zamówiłam. W pudełku znajdują się Najlepsze Kosmetyki 2016. 
W pudełku znajdziemy, aż 7 produktów.


10. Wybrać się w nowe miejsce. Polecam Airbnb, gdzie dostaniecie 100 zł zniżki na dowolny nocleg. Warto zarejestrować się już teraz, ponieważ kwota zniżki zmienia się dość często i niebawem może być niższa. Zniżka jest ważna rok od rejestracji. Kiedy ja rejestrowałam się na tym portalu otrzymałam 87 zł.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz